آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

چکیده مقاله

کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که برای همه صاحبان سایت ضروری است، زیرا اطلاعات فوق العاده ای در مورد نحوه عملکرد سایت شما در جستجو در اختیار شما قرار می‌دهد. ما قویاً به شما توصیه می‌کنیم که وب سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید تا از تمام اطلاعات بینش کاملاً بهره مند […]

کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که برای همه صاحبان سایت ضروری است، زیرا اطلاعات فوق العاده ای در مورد نحوه عملکرد سایت شما در جستجو در اختیار شما قرار می‌دهد. ما قویاً به شما توصیه می‌کنیم که وب سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید تا از تمام اطلاعات بینش کاملاً بهره مند شوید.ما در آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل به شما آموزش می‌دهیم که سایت خود را از طریق Rank Math تائید کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.

فقط چند مرحله طول می‌کشد تا سایت خود را با کمک کمی از Rank Math به کنسول جستجوی گوگل متصل کنید.

سرچ کنسول چیست و چرا باید از آن استفاده کرد ؟

ابزار رایگان Google Search Console به صاحبان سایت ابزارهای زیادی می‌دهد تا عملکرد سایت خود را بررسی کنند. نه تنها نشان می‌دهد که سایت شما چگونه کار می‌کند، بلکه همچنین نشان می‌دهد که جستجوگران چگونه سایت شما را در نتایج جستجو می‌بینند. اطلاعاتی در مورد کلمات کلیدی و پرس و جوهایی که ترافیک ایجاد می‌کنند، دریافت خواهید کرد، دریابید که محتوای شما کدام نتایج غنی را به دست آورده است و نحوه عملکرد سایت تلفن همراه خود را کشف خواهید کرد.

همچنین، می‌توانید بررسی کنید که آیا گوگل می‌تواند به محتوای شما دسترسی داشته باشد یا خیر. به طور خلاصه، از آن استفاده کنید! در اینجا راهنمای مبتدی ما برای کنسول جستجوی گوگل برای شروع شما آورده شده است.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

اضافه کردن وب سایت خود به کنسول جستجوی Google ساده است – فقط چند مرحله طول می‌کشد. در اینجا، ما شما را از طریق این فرآیند راهنمایی می‌کنیم. ابتدا باید یک حساب کنسول جستجوی گوگل داشته باشید. حساب کاربری ندارید؟ اکنون برای کنسول جستجوی گوگل ثبت نام کنید. پس از انجام این کار، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

به کنسول جستجوی گوگل بروید

وارد شوید یا در صورت نیاز روی «شروع کن» کلیک کنید.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

در زیر منوی کشویی جستجو روی «افزودن دارایی» کلیک کنید

می‌توانید تا 1000 ویژگی را به حساب کنسول جستجوی Google خود اضافه کنید.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

نوع ویژگی را انتخاب کنید، URL وب سایت خود را وارد کنید و روی «ادامه» کلیک کنید

اینکه کدام گزینه را انتخاب کنید به خودتان بستگی دارد. گزینه Domain انعطاف پذیرتر است، اما تائید آن سخت تر است زیرا باید این کار را با DNS انجام دهد. در این مثال از گزینه پیشوند URL استفاده می‌کنیم. لطفا مطمئن شوید که URL کامل خود را وارد کرده‌اید. به عنوان مثال، اگر سایت شما https://yourdomain.com/ است، باید دقیقاً همان URL باشد. / در انتهای URL را فراموش نکنید.

اگر سایت شما از WWW یا HTTP استفاده می‌کند، باید ویژگی هایی را برای آن ها نیز اضافه کنید. گوگل راه های متعددی را برای تائید سایت شما ارائه می‌دهد و حتی به دلیل امنیت راه های متعددی را اضافه می‌کند. اگر مطمئن نیستید که سایت شما چه چیزی دارد، لطفاً با ارائه دهنده میزبان خود صحبت کنید.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

برای گسترش گزینه، روی فلش کنار «تگ HTML» کلیک کنید

راه های مختلفی برای تائید سایت شما وجود دارد، اما ما این کار را برای شما آسان کرده‌ایم. ما فقط باید کد مجوز را دریافت کنیم تا بتوانیم آن را در Rank Math جایگذاری کنیم.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

متا تگ را کپی کنید

کل کد متا تگ را هایلایت کنید. روی تگ مشخص شده کلیک راست کرده و روی «Copy» کلیک کنید یا از میانبرهای کپی ctrl-c در ویندوز یا cmd-c در مک استفاده کنید. برای افزودن سایت شما به کنسول جستجوی گوگل فقط به صف طولانی کاراکترهای داخل قسمت محتوا نیاز داریم.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

وارد وب سایت وردپرس خود شوید

وقتی وارد سیستم شدید، در “داشبورد” خود خواهید بود.

آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل

ثبت کد گوگل در افزونه رنک مث

در سمت چپ، یک منو خواهید دید. در آن منو، روی ” Rank Math ” کلیک کنید. پس از آن، برای گزینه های اضافی بر روی “تنظیمات عمومی” کلیک کنید.

روی افزونه سئو رنک مث کلیک کنید.

روی تب ابزارهای وبمستر کلیک کنید

این صفحه دارای تمام فیلدها برای ارسال کدهای تائید برای ابزارهای وب مستر مختلف از Baidu، Google، Yandex و Bing است.

روی تب ابزارهای وبمستر کلیک کنید.

کد را در فیلد گوگل قرار دهید

شما فقط باید در محدوده حروف و اعداد تصادفی قرار دهید. پس از پر کردن کد، دکمه “ذخیره تغییرات” را بزنید.

کد را در فیلد گوگل قرار دهید

به کنسول جستجوی گوگل برگردید و روی «تائید» کلیک کنید

تبریک می‌گویم! شما وب سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل متصل کرده‌اید! اکنون که سایت خود را تائید و پیوند داده اید، می‌توانید نقشه سایت خود را ارسال کنید. ناگفته نماند همه چیزهای جالب دیگری که کنسول جستجو می‌تواند انجام دهد!

به کنسول جستجوی گوگل برگردید و روی «تائید» کلیک کنید

ثبت سایت وردپرس در گوگل به صورت ساده و مختصر

ما اتصال سایت شما به کنسول جستجو را بسیار آسان کرده‌ایم و اکیداً توصیه می‌کنیم این کار را انجام دهید. کنسول جستجو اطلاعات زیادی در مورد عملکرد سایت شما در اختیار شما قرار می‌دهد. نه تنها به شما نشان می‌دهد چه چیزی درست است، بلکه مهم‌تر از آن، چه چیزی اشتباه است. توصیه‌هایی که دریافت می‌کنید بسیار قابل اجرا هستند و پیگیری بیشتر چیزها آسان است.

چگونه بفهمیم صفحه ما در گوگل ثبت شده ؟

اگر می‌خواهید تائید صحت خود را بررسی کنید، می‌توانید با دنبال کردن مراحل زیر به راحتی این کار را انجام دهید:

1. به بالا سمت چپ بروید و دامنه خود را انتخاب کنید

به بالا سمت چپ بروید و دامنه خود را انتخاب کنید

2. تنظیمات را در نوار منو انتخاب کنید. پس از آن بر روی Ownership Verification کلیک کنید

تنظیمات را در نوار منو انتخاب کنید. پس از آن بر روی Ownership Verification کلیک کنید

3. روی HTML Tag کلیک کنید و ببینید آیا تگ تائید مطابقت دارد یا خیر.

روی HTML Tag کلیک کنید و ببینید آیا تگ تائید مطابقت دارد یا خیر.

از آن به نفع خود استفاده کنید

وقتی آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل را به خوبی انجام دادید، کنسول جستجوی Google شما باید آماده و آماده کار شود! کنسول جستجوی گوگل ابزاری است که برای همه صاحبان سایت ضروری است زیرا اطلاعات فوق العاده ای در مورد نحوه عملکرد سایت شما در جستجو به شما می‌دهد. ما قویاً به شما توصیه می‌کنیم که وب سایت خود را به کنسول جستجوی Google متصل کنید تا به طور کامل از تمام اطلاعات بینش بهره مند شوید.

اگر شما هم در مورد آموزش تصویری ثبت سایت در گوگل نکاتی را مد نظر دارید خوشحال میشیم در دیدگاه های وبسایت با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو رایگان اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب