تعداد کلمات کلیدی در سئو

چکیده مقاله

چه در زمینه بهینه‌سازی موتورهای جستجو مشغول به کار باشید یا یک تبلیغ کننده باشید همیشه سعی در رشد کسب و کار خود را داشته اید و ممکن است همیشه از خود بپرسید چه تعداد کلمات کلیدی در سئو وبسایت خود بکار ببرم ؟ بنابراین در این مطلب به سوالات متداول شما در خصوص : […]

چه در زمینه بهینه‌سازی موتورهای جستجو مشغول به کار باشید یا یک تبلیغ کننده باشید همیشه سعی در رشد کسب و کار خود را داشته اید و ممکن است همیشه از خود بپرسید چه تعداد کلمات کلیدی در سئو وبسایت خود بکار ببرم ؟

بنابراین در این مطلب به سوالات متداول شما در خصوص : کلمات کلیدی چیست، فرکانس کلمات کلیدی چگونه کار می‌کند، تعداد کلمات کلیدی در سئو، تعداد کلمات کلیدی در مقاله، تراکم کلمات کلیدی و … کمک میکنیم تا به بهترین جواب برسید.

تعداد کلمات کلیدی در سئو

تعداد کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی چیست ؟

کلمات کلیدی ایده ها و موضوعاتی هستند که مشخص می‌کنند محتوای شما در مورد چیست. از نظر سئو، آن‌ها کلمات و عباراتی هستند که جستجوگران در موتورهای جستجو وارد می‌کنند که به آن‌ها “پرس و جوهای جستجو” نیز گفته می‌شود. اگر همه‌چیز را در صفحه خود – همه تصاویر، ویدئو، متن و غیره – به کلمات و عبارات ساده اضافه کنید، این‌ها کلمات کلیدی اصلی شما هستند.

به‌عنوان صاحب وب‌سایت و تولیدکننده محتوا، می‌خواهید کلمات کلیدی موجود در صفحه‌تان با آنچه مردم جستجو می‌کنند مرتبط باشند تا شانس بیشتری برای یافتن محتوای شما در میان نتایج داشته باشند

چرا کلمات کلیدی مهم هستند ؟

کلمات کلیدی مهم هستند، زیرا آن‌ها نقطه ارتباطی بین آنچه مردم به دنبال آن هستند و محتوایی که شما برای رفع این نیاز ارائه می‌کنید، هستند. هدف شما از رتبه‌بندی در موتورهای جستجو، هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما از صفحات نتیجه موتورهای جستجو (SERP) است و کلمات کلیدی که برای هدف‌گذاری انتخاب می‌کنید تعیین کنید که چه نوع ترافیکی دریافت می‌کنید. برای مثال، اگر صاحب یک فروشگاه گلف هستید، ممکن است بخواهید در «باشگاه‌های جدید» رتبه‌بندی کنید – اما اگر مراقب نباشید، ممکن است درنهایت ترافیکی را جذب کنید که علاقه‌مند به پیدا کردن مکانی جدید برای رقصیدن پس از تاریکی هوا هستند.

کلمات کلیدی به همان اندازه که در مورد محتوای شما هستند، به مخاطبان شما نیز مربوط می‌شوند، زیرا ممکن است آنچه را که ارائه می‌دهید به روشی کمی متفاوت با آنچه برخی افراد درخواست می‌کنند، توصیف کنید. برای ایجاد محتوایی که از لحاظ ارگانیک رتبه خوبی داشته باشد و بازدیدکنندگان را به سمت سایت شما سوق دهد، باید نیازهای آن بازدیدکنندگان را درک کنید – زبانی که استفاده می‌کنند و نوع محتوایی که به دنبال آن هستند. شما می‌توانید این کار را با صحبت با مشتریان خود، مراجعه مکرر به انجمن ها و گروه های اجتماعی و انجام تحقیقات کلمات کلیدی خود با ابزاری مانند Keyword Explorer انجام دهید.

تعداد کلمات کلیدی در سئو

تعداد کلمات کلیدی در سئو

کلمات کلیدی دم بلند چیست ؟

کلمات کلیدی می‌توانند گسترده و گسترده باشند (این‌ها معمولاً “کلمات کلیدی سر” نامیده می‌شوند)، یا می‌توانند ترکیبی خاص از چندین عبارت باشند – این‌ها اغلب “کلمات کلیدی دم بلند” نامیده می‌شوند.

ممکن است به نظر برسد که کلمات کلیدی منحصر به فرد هدف نهایی شما باشد زیرا آن‌ها اغلب حجم جستجوی وسوسه انگیز بالایی دارند. با این حال، آن‌ها معمولاً رقابت بسیار سختی دارند. ممکن است بخواهید فروشگاه پوشاک بوتیک شما در رتبه‌بندی “لباس” قرار بگیرد، اما رتبه بالاتر از Zappos و Nordstrom کار دشواری است.

علاوه بر این رقابت قوی، کلمات کلیدی منحصر به فرد می‌توانند به طرز خشمگینی مبهم باشند. اگر کسی به دنبال «سگ» است، نمی‌دانید که فهرستی از نژادهای سگ، اطلاعاتی درباره غذای سگ، مکانی برای خرید قلاده سگ یا فقط یک سایت با عکس‌های زیبا از سگ‌ها می‌خواهد.

کلمات کلیدی دم بلند معمولاً هدف واضح تری دارند. به‌عنوان مثال، “بهترین غذای ارگانیک سگ برای یک توله سگ” یا “سگ واکرهای ارزان سیاتل”. همچنین متوجه خواهید شد که کلمات کلیدی دم بلند رقابت کمتری دارند و فضایی برای یک سایت کوچک‌تر وجود دارد که بتواند در SERP ها نفوذ کند.

حال بیایید نقش فرکانس کلمات کلیدی را در بازاریابی موتورهای جستجو و تبلیغات آنلاین بررسی کنیم.

فرکانس کلمات کلیدی چیست ؟

بسامد کلمه کلیدی به تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی در یک صفحه وب مشخص یا درون یک محتوا ظاهر می‌شود اشاره دارد. هرچه یک کلمه کلیدی بیشتر در یک صفحه یا محتوای خاص ظاهر شود، فرکانس کلمه کلیدی بالاتر است.

فراوانی کلمات کلیدی ارتباط نزدیکی با چگالی کلمات کلیدی دارد.

فراوانی کلمات کلیدی و سئو

اگر می‌خواهید برای یک کلمه کلیدی به صورت ارگانیک سئو کنید، مهم است که از فراوانی کلمه کلیدی خود آگاه باشید. اگر تعداد کلمات کلیدی شما خیلی کم باشد، در سئو آن کلمه کلیدی با مشکل مواجه خواهید شد، مگر اینکه سطح رقابت بسیار پایین باشد. موتورهای جستجو مانند گوگل باید “اثبات” را در قالب کلمات کلیدی ببینند که محتوای شما واقعاً با پرس و جو مرتبط است.

با این حال، اگر فرکانس کلمه کلیدی شما خیلی زیاد باشد، سیگنال منفی به موتورهای جستجو ارسال می‌کند. از تکنیک کلاه سیاه معروف به « پر کردن کلمات کلیدی » اجتناب کنید که در آن فرکانس کلمات کلیدی شما به طور غیرطبیعی زیاد است و توجه کاربران را پرت می‌کند.

فرکانس کلمه کلیدی و PPC

فرکانس کلمات کلیدی در مورد تبلیغات جستجوی پولی شما نیز اهمیت دارد. اگر کلمه کلیدی شما به هیچ وجه در تبلیغات شما ظاهر نشود، تبلیغ شما برای جستجوگران و موتورهای جستجو کمتر مرتبط خواهد بود؛ که نرخ کلیک و امتیاز کیفیت شما را کاهش می‌دهد (که می‌تواند هزینه های شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد).

با این حال، درست مانند سئو، فرکانس بیش از حد کلمه کلیدی می‌تواند به شما آسیب برساند. در مطالعه‌ای روی تبلیغات AdWords با عملکرد برتر، متوجه شدیم که تبلیغات قوی معمولاً کلمه کلیدی را فقط دو بار تکرار می‌کنند، مانند این:

فرکانس کلمه کلیدی

فرکانس کلمه کلیدی

این را با تبلیغاتی با فرکانس کلمات کلیدی بسیار بالاتر مقایسه کنید:

فرکانس کلمه کلیدی

فرکانس کلمه کلیدی

داده‌های ما نشان می‌دهد که کاربران بیشتر از اینکه روی تبلیغات مملو از کلمات کلیدی کلیک کنند، روی تبلیغات متنوع واژگانی کلیک می‌کنند؛ بنابراین هنگام در نظر گرفتن سطوح فراوانی کلمات کلیدی تبلیغات خود، تعادل را هدف قرار دهید.

فرکانس کلمه کلیدی خوب چیست ؟

تازه واردان به سئو و جستجوی پولی اغلب می‌پرسند که فرکانس کلمه کلیدی “خوب” چیست. یا برای تعیین چگالی کلمه کلیدی مناسب چه دستورالعمل هایی را باید دنبال کنند. متأسفانه، مانند بسیاری از عناصر سئو و تبلیغات آنلاین، «قوانین» درستی در مورد فراوانی کلمات کلیدی وجود دارد. با این حال، برخی از بهترین شیوه‌های پذیرفته شده وجود دارد که ممکن است بخواهید آن‌ها را دنبال کنید.

به طور کلی، تیم اول باش میگوید که یک کلمه کلیدی نباید بیش از یک بار در هر 200 کلمه ظاهر شود. این بدان معناست که به ازای هر 200 کلمه در یک صفحه وب، یک کلمه کلیدی داده شده نباید بیش از یک بار ظاهر شود.

این شامل انواع نزدیک یک کلمه کلیدی است. به‌عنوان‌مثال، “ماشین‌های دست‌دوم” گونه‌ای از کلمه کلیدی “ماشین‌های دست‌دوم” است. اگرچه این دو اصطلاح متفاوت هستند، اما از نظر معنایی به هم مرتبط هستند. معانی آن‌ها یکسان است و فقط عبارت آن‌ها را از یکدیگر متمایز می‌کند. این به این معنی است که باید سعی کنید انواع کلمات کلیدی را مانند چندین نمونه از یک کلمه کلیدی فاصله بیندازید.

فراوانی کلمات کلیدی چقدر مهم است ؟

اگرچه فراوانی کلمات کلیدی می‌تواند بر میزان قابل کشف بودن یک سایت یا صفحه وب تأثیر بگذارد، اما تنها یکی از بسیاری از این عوامل است.

در گذشته، بسیاری از سایت‌ها با “پر کردن کلمات کلیدی” – تمرین جمع کردن تا حد امکان کلمات کلیدی و انواع مختلف در یک صفحه وب – در تلاش برای دستکاری رتبه‌بندی یک صفحه کنار می‌رفتند. با این حال، امروزه الگوریتم‌های جستجو به‌طور قابل توجهی پیچیده‌تر شده‌اند و چنین تکنیک‌هایی را تا حد زیادی بی‌فایده و حتی بالقوه مضر می‌سازند.

تعداد کلمات کلیدی در سئو

تعداد کلمات کلیدی در سئو

فرکانس کلمات کلیدی و تجربه کاربری

فکر کردن به فراوانی کلمات کلیدی نه در زمینه سئوی درون صفحه ، بلکه در زمینه تجربه کاربر ممکن است موثرتر باشد.

مهم نیست که یک صفحه وب دارای چه نوع محتوایی است – لیست محصول، پست وبلاگ، صفحه فرود، صفحه تشکر – همیشه تجربه کاربر را در نظر بگیرید. همه کپی ها باید به راحتی و به طور طبیعی خوانده شوند و شامل کلمات کلیدی اجباری و نامناسب یکی از سریع ترین راه ها برای از بین بردن تجربه مخاطبان شماست.

فراوانی کلمات کلیدی در مقابل چگالی کلمات کلیدی

فراوانی کلمه کلیدی و چگالی کلمه کلیدی در اصل دو اصطلاح متفاوت برای یک اصل هستند. هر دو اصطلاح به فرکانس ظاهر شدن کلمات کلیدی در یک صفحه وب اشاره دارد که می توان آن را چگالی کلمه کلیدی یک صفحه وب نیز نامید. به این ترتیب، هر دو اصطلاح به یک معنی هستند و می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند.

فرکانس یا چگالی کلمه کلیدی را می توان به صورت عددی محاسبه کرد. برای انجام این کار، کافی است تعداد مواردی که در آن یک کلمه کلیدی ظاهر می شود را بر تعداد کل کلمات صفحه تقسیم کنید. به عنوان مثال، یک پست وبلاگ 1000 کلمه ای که دارای 10 نمونه منحصر به فرد از یک کلمه کلیدی است، فرکانس کلمه کلیدی یا تراکم کلمه کلیدی 1٪ خواهد داشت.

 

اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب