Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

چکیده مقاله

آیا تا به حال در مورد Breadcrumb در وردپرس شنیده اید ؟ این راه حلی است که با وجود اینکه برای کاربران اینترنت و روبات های موتورهای جستجو ضروری است، اغلب کنار گذاشته می‌شود. این ابزار ناوبری می‌تواند به بازدیدکنندگان شما بگوید که در کجای سایت شما هستند، اما همچنین می‌تواند به گوگل در درک […]

آیا تا به حال در مورد Breadcrumb در وردپرس شنیده اید ؟ این راه حلی است که با وجود اینکه برای کاربران اینترنت و روبات های موتورهای جستجو ضروری است، اغلب کنار گذاشته می‌شود. این ابزار ناوبری می‌تواند به بازدیدکنندگان شما بگوید که در کجای سایت شما هستند، اما همچنین می‌تواند به گوگل در درک ساختار سایت شما کمک کند. در این پست وبلاگ، ما قصد داریم به شما بگوییم Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟ – همچنین به اهمیت این نوع پیمایش برای موقعیت صفحه در نتایج جستجو خواهیم پرداخت.

از شما دعوت می‌کنیم که کل پست را بخوانید!

Breadcrumbs چیست ؟

Breadcrumb یک ابزار ارزشمند هم برای طراحان وب و هم برای مدیران سئو است. اول، به موتورهای جستجو اجازه می‌دهد تا ساختار و سلسله مراتب وب سایت شما را درک کنند. سپس، بازدیدکنندگان را از موقعیت خود در یک زمان خاص در سایت مطلع می‌کند.

با این حال، شایان ذکر است که همه وب سایت ها نباید از breadcrumb استفاده کنند. این ممکن است یک سرمایه گذاری غیرضروری زمان برای سایت هایی با ساختار ساده باشد؛ بنابراین برخی از صاحبان وب‌سایت‌ها عمداً از ناوبری breadcrumbs منصرف می‌شوند.

با این حال، این واقعیت را تغییر نمی‌دهد که اکثریت قریب به اتفاق افرادی که این مفهوم را رد می‌کنند از وجود آن آگاه نیستند یا لزوماً آن را مفید نمی‌دانند زیرا تأثیر واقعی این نوع ناوبری را بر سئو نمی‌بینند. با این حال، پتانسیل breadcrumbs برای ارجاع طبیعی و جستجوی سایت ارگانیک قابل توجه است.

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

ناوبری بردکرامپ چیست ؟

قبل از بررسی تأثیر کرامب وب سایت بر سئوی سایت شما، اجازه دهید به تعریف آن نگاهی بیندازیم. Breadcrumb یک عنصر ناوبری است که با کد منبع وب سایت یکپارچه شده است که مسیر هر صفحه را نشان می‌دهد.

در بیشتر موارد، breadcrumbs در بالا، درست قبل از عنوان اصلی قرار می‌گیرند و از پیوندهای متوالی تشکیل شده‌اند که بر اساس معماری سایت ساختار یافته‌اند.

جایگزین منوی اصلی نمی‌شود، اما برای کمک به ناوبری به آن اضافه می‌شود. در نتیجه، ابزاری کارآمد در پلتفرم هایی با سطوح و زیرصفحه های متعدد است.

طرح واره برد کرامب – مثال

مسیر برای breadcrumbs معمولاً به این صورت است: a

صفحه اصلی > صفحه اول > صفحه دوم >…> صفحه فعلی

نماد “>” برای جدا کردن هر سطح و نشان دادن سلسله مراتب صفحه استفاده می‌شود. برخی سایت‌ها از علامت‌های نقل قول مستقیم (»)، اسلش (/)، یا فلش (→) استفاده می‌کنند.

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

نکته مهم: به صفحه وب فعلی پیوند ندهید

آخرین موقعیت در طرح برد کرامب، صفحه فعلی کاربر، اختیاری است. با این حال، اگر می‌خواهید آن را مشاهده کنید، مطمئن شوید که قابل کلیک نیست. از آنجایی که کاربران در حال حاضر در این صفحه هستند، افزودن یک لینک از همان صفحه به برد کرامب معنایی ندارد.

همانطور که ممکن است قبلاً متوجه شده باشید، در پشت ناوبری برد کرامپ مفهومی وجود دارد که در هر لحظه به کاربر اطلاع دهید که در سلسله مراتب سایت و ساختار آن قرار دارد.

بسیاری از مسیرها از صفحه اصلی سایت از طریق یک لینک به صفحه فرعی خاص منتهی می‌شوند؛ مانند درخت، کاربر از ریشه به شاخه های جداگانه می‌رود.

روبات های نمایه ساز به راحتی می‌توانند این ساختار تودرتو در کد منبع HTML را تشخیص دهند. مسیر ناوبری همچنین به کاربران کمک می‌کند راه خود را از طریق سطوح مختلف پیدا کنند و بین آن‌ها جابجا شوند.

با توجه به تعریف breadcrumbs و نقشی که آن‌ها در وب سایت شما ایفا می‌کنند، می‌توانید بلافاصله متوجه سه مزیت اصلی ناوبری سوخاری شوید:

  • کاربران همیشه می‌دانند کجا هستند و می‌توانند با یک کلیک از صفحه فعلی به صفحه قبلی منتقل شوند.
  • این عملیات غریزی و خود توضیحی است.
  • فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند.

قابلیت استفاده یکی از جنبه های حیاتی بهینه سازی سئو است و برد کرامب ها عناصر وب سایتی هستند که کاملاً از تجربه و عملکرد کاربر پشتیبانی می‌کنند.

معنای ناوبری برد کرامپ نشان می‌دهد که برای روبات‌های موتورهای جستجو یک عامل بی‌اهمیت نیست. با این حال، ارزش آن را دارد که این موضوع را با جزئیات بیشتری تجزیه و تحلیل کنیم.

چهار مزیت سئوی پیاده سازی breadcrumbs

هدف از breadcrumb این است که کاربران بتوانند از دسته بندی های مختلف وب سایت راحت تر استفاده کنند و در نتیجه از جلوه ماز جلوگیری کنند.

با حذف این اثر، با کاهش نرخ پرش و بهبود تجربه بازدیدکنندگان وب سایت خود، به طور غیرمستقیم بر سئوی وب سایت خود تأثیر می‌گذارید.

Breadcrumbs همچنین به طور مستقیم موقعیت صفحه را در نتایج جستجو بهبود می‌بخشد و اطلاعاتی در مورد ساختار کل سایت به خزنده ها ارائه می‌دهد.

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

کاهش نرخ پرش

breadcrumb ابزار خوبی برای کاهش نرخ پرش (شاخصی است که به شما امکان می‌دهد درصد کاربران اینترنتی را که بدون بازدید از وب سایت های دیگر وارد وب سایت شده‌اند و آن را ترک کرده‌اند اندازه گیری کنید).

به لطف افزودن breadcrumbs ، کاربران اینترنت می‌توانند به راحتی بین بخش های جداگانه حرکت کنند و بنابراین مدت زمان بیشتری در سایت بمانند؛ به عبارت دیگر، این نوع ناوبری تمایل دارد اولین تجربه مثبت را برای بازدیدکنندگان شما ایجاد کند. آن‌ها را آگاه می‌کند و آن‌ها را تشویق می‌کند تا صفحات دیگر وب سایت شما را مرور کنند.

کلاسیک ترین موقعیت زمانی است که کاربر در صفحه‌ای از صفحه نتایج جستجوی گوگل قرار می‌گیرد. با دیدن breadcrumbs ، به راحتی می‌توان فهمید که آن‌ها در حال حاضر در چه بخشی از سایت هستند.

علاوه بر این، اگر صفحه فعلی به طور کامل با آنچه آن‌ها به دنبال آن هستند مطابقت نداشته باشد، ناوبری برد کرامب کاربران را به سطح قبلی یا قبلی می‌برد. از آنجا، کاربر قادر خواهد بود تمام مقالات یا موضوعات مرتبط را مشاهده کند.

در نهایت، کاربر شما به جای بازگشت به گوگل، جلسه را در سایت شما ادامه خواهد داد. در نتیجه، دنباله خرده‌ریزی به کاهش نرخ پرش کمک می‌کند.

تجربه کاربری بهتر

کاربران اینترنت اغلب به صورت انتزاعی در وب سایت حرکت می‌کنند. همیشه عقلانی و منطقی نیست. به همین دلیل است که بازدیدکنندگان سایت شما روی تصاویر جالب و به دنبال آن تیترهای جذاب کلیک می‌کنند.

گاهی اوقات افراد هنگام ورود به وب سایت شما فراموش می‌کنند که در ابتدا چه هدفی را در سر داشته‌اند؛ و اگر چیزی وجود دارد که کاربران اینترنت دوست ندارند، زمانی است که در ساختار سایت گم می‌شوند.

با نان خرده‌های وب‌سایت، راه آسانی را برای بازدیدکنندگان خود فراهم می‌کنید تا به صفحات سطوح دیگر پرش کنند؛ و همه این‌ها فقط با یک کلیک

در بسیاری از موارد، آسان‌تر و راحت‌تر از چند بار کلیک کردن روی دکمه بازگشت مرورگر برای رسیدن به صفحه اصلی است.

موتورهای جستجو را در مورد ساختار وب سایت خود مطلع کنید

Breadcrumbs هم برای گوگل و هم برای سایر موتورهای جستجو مفید است. از دیدگاه آن‌ها، breadcrumbs یکی از ابزارهای بهبود حیاتی است که می‌تواند بر رتبه وب سایت شما تأثیر مثبت بگذارد.

همانطور که می‌بینید، breadcrumb برای سئو ضروری است. پیاده سازی یک دنباله برد کرامب به ویژه برای سایت های تجارت الکترونیکی حیاتی است. آن‌ها موتورهای جستجو را در مورد ساختار وب سایت شما مطلع می‌کنند، تجربه کاربری را بهبود می‌بخشند و تعداد پرش ها را کاهش می‌دهند که بر رتبه بندی کلی وب سایت شما تأثیر می‌گذارد.

همچنین، گوگل و سایر موتورهای جستجو اغلب از این عناصر ناوبری برای نمایش وب سایت های خاص در صفحات نتایج جستجوی ارگانیک خود استفاده می‌کنند. این به شما امکان می‌دهد رتبه سایت خود را در SERP بهبود بخشید. در این صورت، احتمال زیادی وجود دارد که Google صفحه پیوند داده شده را به عنوان نتیجه جستجوی مرتبط برای جستجوهای خاص در نظر بگیرد و آن را رتبه بالاتری قرار دهد.

بهینه سازی پیوند داخلی

با ناوبری برد کرامپ به خوبی ساخته شده، پیوند داخلی وب سایت خود را تقویت می‌کنید زیرا به شما امکان می‌دهد چندین پیوند بین صفحات داخلی ایجاد کنید. در نتیجه، بهینه سازی صفحات والد را افزایش می‌دهید زیرا توسط صفحات فرعی دیگر پشتیبان می‌شوند.

منوی Breadcrumb در دستگاه های تلفن همراه

پیمایش در میان برد کرامب در یک گوشی هوشمند واضح ترین چیز نیست؛ اما باز هم مسئله اندازه است. دلیل آن این است که breadcrumbs موبایل فضای زیادی را در یک صفحه نمایش کوچک اشغال می‌کند.

با این حال، اضافه کردن breadcrumbs به صفحه نمایش های کوچک تلفن همراه غیرممکن نیست. در واقع، نسخه‌های تلفن همراه برخی از سایت‌ها یک منوی پیمایش محجوب را به جای منوی اصلی نمایش می‌دهند که قرار است هنگام نمایه‌سازی صفحه پاک شود.

کاراکترهای کوتاه و ساده باعث می‌شوند که ساختار برد کرامب فضای زیادی را اشغال نکند. باز هم تأثیر مثبتی بر تجربه کاربر دارد.

اما از آنجایی که لزوماً امکان‌پذیر نیست، در اینجا یک نکته وجود دارد: اگر می‌خواهید یا نیاز به مشاهده برد کرامپ در نسخه موبایل سایت خود دارید، به جای رفتن به تمام صفحات خود، تنها پیوند را به یک سطح از سلسله مراتب نمایش دهید.

Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد ؟

انواع برد کرامب

قبل از نتیجه گیری، ارزش دانستن سه نوع ساختار breadcrumb را دارد. انواع مختلف breadcrumbs بر اساس مکان، مسیر یا ویژگی‌ها هستند.

ساختار برد کرامپ بر اساس سلسله مراتب

این نوع ناوبری breadcrumbs ساختار سایت شما را نشان می‌دهد. آن‌ها به کاربران اینترنت کمک می‌کنند تا سلسله مراتب وب سایت را که دارای چندین سطح است، پیمایش کرده و درک کنند. این به ویژه برای بازدیدکنندگانی که از یک منبع خارجی وارد یک سطح سایت عمیق می‌شوند مفید است.

بنابراین، این دنباله برد کرامب در سایت هایی با سطوح سلسله مراتبی متعدد، به ویژه برای وب سایت های تجارت الکترونیک استفاده می‌شود. کاربران می‌توانند به لطف درک بهتر ساختار وب سایت، راحت تر حرکت کنند.

برد کرامپ بر اساس مکان

breadcrumbs مبتنی بر مکان مسیری را که کاربر برای رسیدن به یک صفحه خاص طی می‌کند نشان می‌دهد. ممکن است بسیار مناسب به نظر برسند، اما اکثر اوقات کاربران را گیج می‌کنند.

به عنوان مثال، گاهی اوقات کاربران به طور خلاصه سایت را مرور می‌کنند و از صفحه‌ای به صفحه دیگر می‌پرند. در چنین شرایطی، آن‌ها به دنباله breadcrumbs نیازی ندارند زیرا می‌توانند به سرعت آن را با دکمه “بازگشت” در مرورگر جایگزین کنند.

breadcrumbs مبتنی بر ویژگی

ناوبری بر اساس ویژگی‌ها یک صفحه یا محصول خاص را فهرست می‌کند. این یک نوع ایده آل برای سئو وب سایت است.

این ناوبری breadcrumbs به کاربر کمک می‌کند تا رابطه بین محصولات را درک کند و رویکرد متفاوتی را ارائه می‌دهد. در نتیجه، ناوبری مبتنی بر ویژگی‌ها برای سایت های تجارت الکترونیک بسیار سودآور است.

خلاصه Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد

Breadcrumbs با فرض منطقی بودن محتوا و ساختار آن، حرکت در سایت شما را برای کاربران آسان‌تر می‌کند؛ که قابلیت استفاده و راحتی کاربر را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر این، پیمایش با برد کرامب می‌تواند تجربه سایت را برای وب‌سایت‌های پیچیده با دسته‌ها و زیرمجموعه‌های بسیار لذت‌بخش‌تر کند. این اجازه می‌دهد تا یک مرور سریع از کل ساختار وب سایت با ادغام با اکثر پروژه ها داشته باشید.

علاوه بر این، به دلیل به دست آوردن لینک های داخلی طبیعی و امکان جایگزینی URL با برد کرامپ در صفحات نتایج جستجو، یک مزیت سئو است.

در نهایت، بد نیست بدانید که سایت های سطح پایین و کم عمق با محتوای کم به ندرت نیاز به استفاده از breadcrumbs دارند؛ بنابراین، اگر قصد دارید که breadcrumbs را در وب سایت خود پیاده سازی کنید، با یک آژانس سئو قابل اعتماد (مانند ما ) تماس بگیرید تا بدانید که آیا به آن‌ها نیاز دارید یا خیر.

پودر سوخاری در سئو چیست؟

سوالات متداول

آیا breadcrumbs برای سئو خوب است ؟

مسیر ناوبری به دلیل به دست آوردن پیوندهای داخلی طبیعی و امکان جایگزینی URL ها با برد کرامب در صفحات نتایج جستجو، یک مزیت سئو است. این به نتایج جستجوی ارگانیک بهتر ترجمه می‌شود.

با این حال، شرط این است که با ایجاد ارزش افزوده برای کاربر و ایجاد یکپارچگی خوب با وب سایت، این اثر را به طور منطقی به دست آوریم.

آیا ناوبری با breadcrumbs ضروری است ؟

البته، شما نیازی به اضافه کردن breadcrumbs به وب سایت خود ندارید. با این حال، به این ترتیب، شما از بسیاری از مزایایی که breadcrumbs ارائه می‌دهد صرف نظر می‌کنید، زیرا آن‌ها درک ساختار و حرکت در وب سایت شما را برای کاربران آسان‌تر می‌کنند، با این فرض که محتوا و طرح بندی آن منطقی است. علاوه بر این، نشانه‌گذاری breadcrumbs می‌تواند تجربه سایت را برای وب‌سایت‌های پیچیده با دسته‌ها و زیرمجموعه‌های بسیار لذت‌بخش‌تر کند. این اجازه می‌دهد تا یک مرور سریع از کل ساختار وب سایت با ادغام با اکثر پروژه ها داشته باشید.

اگر شما هم در مورد مقاله Breadcrumbs چیست و چه تاثیری بر سئو دارد نکاتی را مد نظر دارید خوشحال میشیم در دیدگاه های وبسایت با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو رایگان اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب