چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند ؟

چکیده مقاله

به معنای واقعی کلمه هر شرکتی در جهان می‌تواند از بهینه‌سازی سایت و دارایی‌های آنلاین خود برای دیده شدن در موتورهای جستجو، و تا حدی که هم قابل توجه و هم مقرون به صرفه باشد، سود ببرد. با این حال، اگر بگویم سئو پتانسیل یکسانی برای هر کسب و کاری دارد، دروغ می گویم. حقیقت […]

به معنای واقعی کلمه هر شرکتی در جهان می‌تواند از بهینه‌سازی سایت و دارایی‌های آنلاین خود برای دیده شدن در موتورهای جستجو، و تا حدی که هم قابل توجه و هم مقرون به صرفه باشد، سود ببرد. با این حال، اگر بگویم سئو پتانسیل یکسانی برای هر کسب و کاری دارد، دروغ می گویم. حقیقت این است که برخی از صنایع به دلیل موقعیت های رقابتی، جمعیت شناسی کلیدی یا تمایل به تأثیرگذاری بر جستجوهای مصرف کننده، نسبت به سایرین سود بیشتری از سئو دارند. اما چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند ؟

انواع کسب‌وکارهای زیر آن‌هایی هستند که بیشترین سود را از سئو و لینک‌سازی می‌برند – و با بی‌توجهی به آن بیشترین ضرر را می‌برند.

چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند ؟

1- استارتاپ ها و کسب و کارهای کوچک

سئوی راه اندازی و سئوی مشاغل کوچک وجود دارد.

اینها می توانند دو چیز بسیار متفاوت باشند، بسته به مخاطب مورد نظر؛ اما هر دو می توانند از سئو سود ببرند.

معمولاً هر دو دارای آگاهی از برند محدود، منابع و درآمد محدود هستند و فضایی با مخاطبان هدف محدود را اشغال می‌کنند. (مگر اینکه استارت‌آپ پشتوانه سرمایه‌گذاری باشد و یک بازار بزرگ قابل آدرس‌دهی را هدف قرار دهد).

چرا سئو به ویژه برای استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک مفید است؟

  1. سرمایه گذاری اولیه نیازی به مقدار زیادی ندارد – این در واقع یکی از مقرون به صرفه ترین استراتژی های بازاریابی موجود است، به ویژه برای SEO محلی. این کار بار بودجه شما را کاهش می دهد، اما در عین حال فضایی برای مقیاس گذاری برای شما باقی می گذارد، که به ویژه برای استارتاپ های در حال رشد بسیار مهم است.
  2. کسب‌وکارهای کوچک همچنین می‌توانند با هدف قرار دادن جایگاه‌های کوچک‌تر در جمعیت‌شناسی مشترکشان، از رقبای بزرگ‌تر برتری پیدا کنند.

اما در حالی که هر دوی این گروه‌ها می‌توانند از سئو سود ببرند، به این معنی نیست که سئو برای آنها لزوما آسان خواهد بود.

آنها ممکن است در ارتباط با رقبا زیاد باشند.

2- SaaS و شرکت های خدمات آنلاین

شرکت‌های نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS) در چند سال گذشته به دلیل مدل‌های سودآور و مقیاس‌پذیر عملکردشان، محبوبیت خود را افزایش داده‌اند، البته این‌که منحصراً به قلمرو دیجیتال مرتبط هستند.

سئو در اینجا مهم است زیرا در اوایل تبلیغات سنتی تقریبا هیچ کاری برای شما انجام نمی دهد.

شما به افرادی در وب سایت خود نیاز دارید که محصول شما را امتحان کنند، و این بدان معنی است که شما به جریان ورودی قوی از کاربران وب نیاز دارید (که SEO فراهم می کند).

به علاوه، نرم افزار شما احتمالاً مشکلی را برای کاربران حل می کند، و این روزها کاربران وقتی با مشکل مواجه می شوند چه می کنند؟

آنها به دنبال راه حل هستند.

3- شرکت های طاقچه

اصطلاح “نیچ” در اینجا تا حدودی مبهم است، اما منظور من هر شرکتی است – بزرگ، کوچک، ملی یا محلی – که عملکرد بسیار تخصصی را انجام می‌دهد، یا به‌طور دیگری به یک مخاطب هدف بسیار خاص پاسخ می‌دهد.

این شرکت ها مزیت بزرگی در زمینه سئو دارند زیرا طبیعتاً رقابت را از بین برده اند.

شما با تعداد کل مخاطبان بالقوه کمتر و تعداد ترافیک ورودی کمتر کار خواهید کرد، اما ارتباط مخاطبان شما بسیار بیشتر خواهد بود (و فرصت های رقابتی کلمه کلیدی بسیار بیشتری خواهید داشت).

بهترین قضاوت خود را در اینجا به کار ببرید و بپرسید که آیا شرکت دیگری وجود دارد که چه کسی/کاری را که شما انجام می دهید را هدف قرار دهد؟

4- شرکت های انحصاری محلی

بهینه سازی موتورهای جستجوی محلی در واقع بر اساس الگوریتمی جدا از سئوی ملی عمل می کند.

اگر یک جستجوی محلی (با استفاده از کلمات کلیدی خاص جغرافیایی یا فعال کردن آگاهی از موقعیت مکانی در دستگاه تلفن همراه خود) انجام دهید، متوجه این موضوع خواهید شد. سه ورودی را در بالای نتایج جستجوی ارگانیک “معمول” خواهید دید.

نیاز شرکت های محلی به سئو

همانطور که ممکن است تصور کنید، این در دسترس بودن اسلات سه گانه به شما فرصت های استراتژیک باورنکردنی می دهد.

اگر بتوانید سایت خود را به اندازه کافی مرتبط کنید تا به یکی از این اسلات ها دسترسی پیدا کنید. دید بسیار زیادی خواهید داشت—و لازم نیست نگران رقابت با بازیکنان ملی باشید.

برای شرکت هایی که منحصراً برای یک جمعیت محلی فعالیت می کنند، این ایده آل است.

5- متخصصان پزشکی: پزشکان و دندانپزشکان و غیره.

متخصصان پزشکی، مانند پزشکان عمومی، متخصصان، پزشکان، دندانپزشکان و فیزیوتراپیست ها دارای مزایایی هستند که سایر صنایع از آن برخوردار نیستند.

  1. آنها دارای یک زمینه تخصصی خاص (در بیشتر موارد) هستند که بلافاصله رقابت را کاهش می دهند و فرصت های کلمات کلیدی را فراهم می کنند.
  2. آنها به صورت محلی عمل می کنند و به آنها مزیت رقابتی بهتری در بازار می دهند.
  3. اکثر مردم هنگامی که علائم یا درد را تجربه می کنند، در نهایت به جستجوی ارائه دهنده می پردازند و جستجو را به عنوان یکی از بهترین راه ها برای ارتباط شما با مخاطبان هدف خود قرار می دهند.

خوشبختانه، بیشتر این نوع از حرفه‌ای‌ها در میان جمعیت «فقط محلی» قرار می‌گیرند. و به آنها مزیت دیگری برای هدف قرار دادن جستجوهای محلی برای جایگاه خاص خود می‌دهند.

6-  شرکت های حقوقی و وکلا

متخصصان حقوقی از بسیاری از مزایای مشابهی برخوردارند که متخصصان پزشکی انجام می دهند، اما آنها اغلب در اقیانوس سرخ رقابت رقابت می کنند:

چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند ؟

آنها معمولاً در یک زمینه کلیدی تخصص دارند و به آنها یک مزیت رقابتی قوی و فرصت‌های کلیدی تازه می‌دهد. و مخاطبان بالقوه آنها احتمالاً برای یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات قانونی خود جستجو می‌کنند.

اکثر وکلا و ارائه دهندگان خدمات حقوقی نیز به صورت محلی فعالیت می کنند. و به آنها این فرصت را می دهد که از جستجوی محلی نیز بهره ببرند.

در واقع، نیازهای سئوی شرکت حقوقی یکی از مواردی است که ما در اینجا در SEO.co بهترین خدمات را ارائه می دهیم.

7- خدمات تعمیر و نگهداری

ده ها نوع فرعی از متخصصان “نگهداری” وجود دارد. من این دسته را به دلیلی مبهم و باز گذاشته ام.

برای مثال، یک مکانیک خودرو می‌تواند به همان اندازه که یک لوله‌کش یا سقف‌ساز باشد، واجد شرایط باشد.

ایده در اینجا این است که این متخصصان به شما کمک می کنند زمانی که چیزی فیزیکی خراب است یا در زندگی شما نیاز به به روز رسانی دارد.

چرا این یک منطقه خوب برای سئو است؟

از آنجایی که آیتم فیزیکی است، این امر مستلزم درجه ای از محلی بودن است و سئوی محلی را به گزینه ای قوی تبدیل می کند.

از آنجا که خراب است، مالک احتمالاً به دنبال راه‌حل‌هایی می‌گردد، و چون ممکن است یک وضعیت اضطراری باشد، به دلیل نیاز فوری آنها به کمک، احتمال بیشتری برای تبدیل جستجوگران بالقوه خواهید داشت.

8- رستوران ها

رستوران ها نیز به سئو نیاز دارند.

حتی اگر آنها به عنوان بخشی از یک زنجیره بزرگتر عمل کنند. باز هم به یک مکان فیزیکی متصل هستند، که آنها را برای سرمایه گذاری در سئوی محلی ایده آل می کند.

بسته به ماهیت کسب و کار، اصطلاحات تخصصی یک احتمال محتمل برای تسلط رقابتی هستند، و البته، اکثر افراد به صورت نیمه ضروری به دنبال مکان هایی برای غذا خوردن هستند.

این یک طوفان عالی از فرصت‌ها برای مشاهده جستجو ایجاد می‌کند، اگرچه هدف باید به جای ورود به یک وب‌سایت، ورود افراد به درب باشد.

9- برندهای رقیب

برندهای بسیار رقابتی نیز برای سئو مناسب هستند.

این نوع شرکت ها توسط رقبای نزدیک احاطه شده اند که یا در یک فضا فعالیت می کنند یا محصولات بسیار مشابهی تولید می کنند.

دو سناریو افراطی برای این شرکت های رقیب وجود دارد. یا هر شرکتی در حوزه رقابت از قبل درگیر سئو شده است یا هیچ یک از آنها درگیر نیستند.

دَر هر صورت، استفاده از سئو سودمند است.

در سناریوی اول، شما تقریبا مجبور به استفاده از سئو هستید فقط برای زنده ماندن در فضای رقابتی.

در سناریو دوم، شما یک فرصت کلیدی برای بهبود ارزان رتبه خود و سرقت بازدیدکنندگان از وب سایت های رقبا دارید.

رندهای بسیار رقابتی نیز برای سئو مناسب هستند

خلاصه مقاله چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند

باز هم این کسب‌وکارها تنها کسب‌وکارهایی نیستند که می‌توانند از یک کمپین سئو قوی سود ببرند، اما نسبت به سایر شرکت‌ها سود بیشتری خواهند برد.

اگر به یکی از این مشاغل تعلق دارید و SEO در حال حاضر بخشی از مجموعه بازاریابی شما نیست، باید به طور جدی در موقعیت استراتژیک خود تجدید نظر کنید و به زودی – هر چه مدت بیشتری در سئو سرمایه گذاری کنید، سود بیشتری خواهید دید.

اگر شما هم در مورد مقاله چه کسب و کار هایی به سئو نیاز دارند نکاتی را مد نظر دارید خوشحال میشیم در دیدگاه های وبسایت با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو رایگان اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

  • AI: سلام انسان، من یک ربات چت با هوش مصنوعی GPT هستم. هر چیزی از من بپرس!

تفکر هوش مصنوعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
  • AI: سلام انسان، من یک ربات چت با هوش مصنوعی GPT هستم. هر چیزی از من بپرس!

تفکر هوش مصنوعی ...