استراتژی سئو بین المللی

چکیده مقاله

شرکت‌هایی که می‌خواهند بهینه‌سازی موتورهای جستجو را پیاده‌سازی کنند، دو گزینه اصلی دارند – می‌توانند بر بازار محلی تمرکز کنند و تلاش‌های سئوی محلی را انتخاب کنند، یا می‌توانند بسیار گسترده باشند، زبان‌های مختلف را شامل شوند و یک استراتژی جامع سئوی جهانی را دنبال کنند. در مقاله استراتژی سئو بین المللی قصد داریم روی […]

شرکت‌هایی که می‌خواهند بهینه‌سازی موتورهای جستجو را پیاده‌سازی کنند، دو گزینه اصلی دارند – می‌توانند بر بازار محلی تمرکز کنند و تلاش‌های سئوی محلی را انتخاب کنند، یا می‌توانند بسیار گسترده باشند، زبان‌های مختلف را شامل شوند و یک استراتژی جامع سئوی جهانی را دنبال کنند. در مقاله استراتژی سئو بین المللی قصد داریم روی سناریوی دوم تمرکز کنیم. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چه تفاوت سئوی محلی و سئوی جهانی وجود دارد.

به طور کلی، سئوی جهانی در درجه اول برای شرکت های بزرگ بین المللی است که به یک رویکرد سئوی بین المللی اختصاصی نیاز دارند. اگر یک کسب و کار کوچک و محلی دارید، سئوی محلی احتمالاً تمام چیزی است که برای موفقیت به آن نیاز دارید. با این حال، اگر در کشورهای مختلف فعالیت می‌کنید و با مخاطبان هدف خود با استفاده از زبان های مختلف ارتباط برقرار می‌کنید، باید به فکر ایجاد یک استراتژی سئو بین المللی قوی باشید؛ اما قبل از اینکه به آن روی بیاوریم، بیایید در مورد شباهت های سئوی محلی و جهانی صحبت کنیم.

استراتژی سئو بین المللی

شباهت سئوی محلی و جهانی

برای شروع، باید تاکید کنیم که هر دو این استراتژی ها اشتراکات زیادی دارند. هر دوی آن‌ها همه در مورد افزایش دید شما در گوگل و سایر موتورهای جستجو هستند. در هر دو مورد، شما به ابزارهای SEO مانند Google Analytics و Google Keyword Planner نیاز دارید تا تلاش های خود را ساده کنید؛ و در هر دو رویکرد، باید اعتبار دامنه خود را بهبود بخشید تا ترافیک ارگانیک بیشتری را جذب کنید.

سئوی محلی و جهانی در مورد اجرای سه مورد از محبوب ترین و موثرترین استراتژی های سئو است:

 • لینک سازی (لینک دادن به سایر صفحات وب سایت با اعتبار دامنه بالا)،
 • بازاریابی محتوا (به ویژه ایجاد و ترویج محتوا)،
 • بهینه سازی وب سایت و کد (به همین دلیل شما نیاز به ممیزی منظم سایت دارید).

البته، سئوی محلی و جهانی بر اساس کلمات کلیدی مرتبط است، بنابراین برای یافتن اینکه کدام کلمات کلیدی و عبارات کلیدی در کسب و کار و جایگاه شما حیاتی هستند، به ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی نیاز دارید. معمولاً چنین تحلیلی در اولین مرحله اجرای استراتژی سئو انجام می‌شود.

بهینه سازی وب سایت شما

در اینجا دومین شباهت قابل توجه است. الزامات گوگل برای سایت های محلی و بین المللی تقریباً یکسان است. این به سرعت بارگذاری، نسخه موبایل کاملاً کاربردی و کد بهینه شده با ساختار دسته بندی واضح مربوط می‌شود. این بخش از استراتژی سئوی شما باید بدون توجه به منطقه هدف شما انجام شود.

موتورهای جستجوی مختلف

بدون شک وقتی صحبت از استراتژی سئو می‌شود، اکثریت قریب به اتفاق تلاش شما معطوف به گوگل خواهد بود. به هر حال این محبوب ترین موتور جستجوی تاریخ است؛ اما در حالت ایده آل، باید سعی کنید نتایج جستجوی خوبی را در سایر موتورهای جستجو نیز به دست آورید. در اینجا، ما در درجه اول در مورد Yahoo! و بینگ و همچنین یوتیوب وجود دارد، یک موتور جستجو که می تواند دید شما را در گوگل نیز افزایش دهد! هر دو یاهو و Bing می تواند نتایج جستجو را برای یک کشور خاص نشان دهد و پیوندهای محلی را در SERP خود قرار دهد.

لینک ساختمان

یک استراتژی سئو بین المللی مستلزم جمع آوری بک لینک های با کیفیت بالا است که به وب سایت شما منتهی می‌شود. در حالت ایده‌آل، این پیوندها باید از دامنه‌های قابل اعتماد با اعتبار بالا باشند. در سئوی محلی دقیقاً به همین صورت عمل می‌کند. هرچه لینک های بیشتری به وب سایت شما منتهی شود، بهتر است. البته هرگز کمیت را بر کیفیت ترجیح ندهید. بهتر است دو لینک باکیفیت داشته باشید تا ده لینک کم ارزش.

همانطور که می‌بینید، هر دو استراتژی حداقل تا حدی مشابه هستند. تفاوت بین آن‌ها در “سطح تولید” آشکار می‌شود. ما به زودی به آن خواهیم رسید.

استراتژی سئو بین المللی

در استراتژی سئو بین المللی باید چه مواردی رعایت کنیم ؟

سئوی بین المللی/سئوی جهانی عمدتاً در مورد مقیاس و زبان است. اگرچه تکنیک ها چندان تغییر نمی‌کنند، در اینجا شما به یک کشور خاص محدود نمی‌شوید. بیایید ببینیم وقتی صحبت از سئوی جهانی می‌شود، چه ویژگی هایی دارد.

هدف گذاری زبان

با سئوی جهانی، باید به بازدیدکنندگان بین المللی دسترسی پیدا کنید و معمولاً آن‌ها به یک زبان صحبت نمی‌کنند. در نتیجه، به وب‌سایتی نیاز دارید که به بیش از یک زبان در دسترس باشد. البته، همه چیز به بازارهای محلی که می‌خواهید هدف قرار دهید بستگی دارد، اما شرکت‌های بین‌المللی معمولاً زبان‌های زیر را انتخاب می‌کنند:

 • اسپانیایی
 • فرانسوی
 • ایتالیایی
 • ماندارین
 • عربی

اگر وب سایت شما از قبل به زبان انگلیسی موجود است، شروع خوبی است. کشورهای انگلیسی زبان بیش از 465 میلیون نفر مخاطبین هدف را تشکیل می‌دهند. از طرف دیگر، شرکت های محلی کار ساده تری دارند زیرا معمولاً فقط بر روی یک زبان محلی متمرکز هستند.

نیازهای محتوا

ایجاد محتوای مرتبط همیشه چه در سئوی محلی و چه در سئوی جهانی مفید است. وقتی صحبت از تلاش های بین المللی سئو می‌شود، نیازهای محتوای شما بسیار گسترده تر است. بیایید چند لحظه در مورد آن صحبت کنیم.

برای شروع، باید محتوایی را ایجاد کنید که برای موتورهای جستجوی مختلف و کشورهای خاص در نظر گرفته شده است، حتی اگر خدمات مشابهی را در سراسر جهان ارائه دهید. در نتیجه، شما باید برای ایجاد بسیاری از متون جدید، پست های وبلاگ، مقالات و انتشارات مطبوعاتی آماده باشید. چند دلیل برای آن وجود دارد:

 1. مشتریان در کشورهای مختلف می‌توانند سوالات مختلفی بپرسند.
 2. ممکن است در یک بازار خاص تفاوت هایی در خدمات شما وجود داشته باشد.
 3. تقریباً هر چیزی که منتشر می‌کنید باید به زبان‌های دیگر ترجمه شود (البته استثناهایی وجود دارد، اما به طور کلی باید اینگونه باشد).

رقابت در استراتژی سئو بین المللی

شرکت های محلی با سایر شرکت های فعال در همان محله رقابت می‌کنند، به عنوان مثال، یک شهر یا یک منطقه. وقتی صحبت از استراتژی سئو بین المللی می‌شود، بسیار پیچیده تر است زیرا شما با سازمان هایی از سراسر جهان رقابت می‌کنید. در نتیجه، شما باید استراتژی سئوی خود را مطابق با نیازهای همه این بازارها تنظیم کنید. به این دلیل که برخی از کلمات کلیدی ممکن است در برخی کشورها محبوبیت کمتری داشته باشند و همین کلمات کلیدی ممکن است در کشورهای دیگر رقابت بیشتری داشته باشند.

بنابراین، در واقع، شما به چندین استراتژی سئو نیاز دارید، نه یک استراتژی یکپارچه برای کل جهان. کپی پیست می تواند کار کند اما نه همیشه و نه در هر بخش.

استراتژی سئو بین المللی

سایر موتورهای جستجو

گوگل بهترین گزینه شماست، اما این موتور جستجو همیشه محبوب ترین در سراسر جهان نیست. به همین دلیل باید به سایر موتورهای جستجو نیز فکر کنید. به عنوان مثال، در چین، بایدو 65 درصد از آن بازار را به دست آورد، در حالی که Yandex در کشورهای اروپای شرقی، به ویژه روسیه محبوب است. در حالی که شباهت‌های زیادی بین موتورهای جستجوی مختلف وجود دارد، ارزش دارد به نحوه بهینه‌سازی تلاش‌های سئو بین‌المللی برای Baidu یا Yandex نگاهی دقیق بیندازید، برای مثال، اگر چین یا کشورهای اروپای شرقی بخش مهمی از حضور جهانی شما هستند.

هر موتور جستجو ابزارهای تحلیلی خود را برای ردیابی کلمات کلیدی به صورت محلی دارد. ارزش استفاده از آن‌ها را برای بهینه سازی صحیح وب سایت خود از نظر سئو برای بازار منتخب خارجی دارد.

همه چیز را ترجمه کنید

بسیاری از مردم این را نمی‌دانند، اما استراتژی سئوی جهانی شما باید فراتر از ترجمه محتوای وب سایت شما به زبان های دیگر باشد. تمام عناصری که برای کاربران وب سایت شما نامرئی می‌مانند نیز مهم هستند. این به این معنی است که شما باید ترجمه کنید:

 • ابرداده (ویژگی های alt، توضیحات متا، عنوان های متا، برچسب ها و غیره)؛
 • تمام عناوین و سرفصل ها؛
 • نام دسته و محصول؛
 • ساختارها و پیوندهای URL؛
 • عناصر و اسناد اضافی (به عنوان مثال، سیاست حفظ حریم خصوصی، شرایط استفاده، اطلاعات کوکی، پنجره های بازشو، پیام های تشکر، ایمیل های خودکار و غیره).

نقش بومی سازی

محلی سازی سرویسی است که توسط LSP های حرفه ای (ارائه دهندگان خدمات زبان) ارائه می‌شود. همه چیز در مورد تطبیق ترجمه با نیازهای یک بازار محلی خاص (عمدتاً در زمینه بافت اجتماعی و فرهنگی) است. بیایید کشورهای انگلیسی زبان را به عنوان مثال در نظر بگیریم. همه موافق هستند که تفاوت های زیادی بین انگلیسی آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی وجود دارد. محلی‌سازی این تفاوت‌ها را در نظر می‌گیرد و متن نهایی را برای یک مخاطب خاص طبیعی می‌سازد. متن‌هایی که بومی‌سازی شده‌اند به نظر می‌رسد که یک زبان مادری آن‌ها را نوشته است و این چیزی است که شما نیاز دارید.

استراتژی سئو جهانی: نحوه انتخاب کلمات کلیدی

کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو مهم هستند، زیرا به کاربران اجازه می‌دهند نتایجی مطابق با جستجوهای جستجوی خود دریافت کنند. اگر می خواهید در گوگل قابل مشاهده باشید، باید به تحقیق در مورد کلمات کلیدی تسلط داشته باشید. در تئوری، شما فقط می توانید کلمات کلیدی خود را طوری به زبان مقصد ترجمه کنید که گویی بخشی استاندارد از متن هستند. با این حال، این یک عمل توصیه شده نیست. کلمات کلیدی عباراتی هستند که کاربران در واقع در موتور جستجو وارد می‌کنند، بنابراین ترجمه آن‌ها به معنای واقعی کلمه ممکن است منجر به استفاده از عبارات کلیدی شود که در یک کشور خاص محبوب نیستند.

کلمات کلیدی نامناسب انتخاب شده باعث می‌شود تعداد جستجوها در زبان جدید بسیار کمتر از آن چیزی باشد که با تحقیق کلمات کلیدی به درستی انجام شده است. خوشبختانه، بسیاری از ابزارهای سئو گزینه ای را برای تأیید کلمات کلیدی در زبان های مختلف ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، Ubersuggest چگونه کار می‌کند. تجزیه و تحلیل کلیدواژه موثر را می توان در سه مرحله ساده انجام داد:

 1. کلمات کلیدی را شناسایی کنید و ببینید چند بار در صفحه به زبان مبدأ ظاهر می شوند.
 2. از ابزار SEO مانند Google Keyword Planner یا Ubersuggest برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط در زبان مقصد خود استفاده کنید.
 3. سایت را ترجمه کنید و کلمات کلیدی اصلی را با عبارات معادل در زبان مقصد جایگزین کنید.

استراتژی سئو جهانی: نحوه انتخاب کلمات کلیدی

استراتژی سئو بین المللی : خلاصه

از بسیاری منظرها، سئوی جهانی یک چالش بزرگ است. بسیاری از نسخه های زبان، بسیاری از موتورهای جستجو، نیازهای مختلف، مشتریان و رقبا. بدون شک چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد؛ اما با یک استراتژی سنجیده شده جهانی سئو، می توانید در بازار بین المللی پیشرفت کنید و تمام فعالیت های خود را با نیازهای مخاطبان هدف خاص تنظیم کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است. نمی توان انتظار داشت که اثرات آن را یک شبه مشاهده کنید، به خصوص در محیط بین المللی. مدتی طول می کشد، اما مطمئناً می توان آن را انجام داد. اگر می خواهید موفق شوید، روی این جنبه های استراتژی خود تمرکز کنید:

 • تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی را برای هر بازار و هر زبان انجام دهید. رفتارمتناسب.
 • تمام عناصر وب سایت خود را ترجمه کنید (و بومی سازی کنید!) چه عناصر قابل مشاهده و چه نامرئی.
 • سه استراتژی مفید سئو – لینک سازی، بازاریابی محتوا و بهینه سازی وب سایت را اجرا کنید.
 • زمانی که پتانسیل انجام کاری بهتر را می‌بینید، فعالیت خود را اندازه گیری و تنظیم کنید.

ما درک می کنیم که پرداختن به سئوی جهانی به تنهایی تقریباً غیرممکن است. به همین دلیل است که ما می خواهیم خدمات خود را پیشنهاد دهیم. در اول باش، ما به مشتریان خود کمک می کنیم تا در موتورهای جستجو، هم در زمینه محلی و هم در زمینه جهانی، پیشرفت کنند.

اگر شما هم در مورد مقاله استراتژی سئو بین المللی نکاتی را مد نظر دارید خوشحال میشیم در دیدگاه های وبسایت با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو رایگان اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب