اهمیت محتوا در وبسایت

چکیده مقاله

اهمیت محتوا در وب‌سایت وقتی درباره اهمیت محتوا در وبسایت حرف می‌زنیم، اولین نکته‌ای که به فکرمان می‌رسد قرار دادن مقالات و محتوا های زیاد در وبسایت است. به همین دلیل اگر تاکنون اینگونه فکر می‌کردید باید بگوییم بعد از این مقاله طرز فکر شما در این باره به کلی تغییر می‌کند. محتوا یکی از […]

اهمیت محتوا در وب‌سایت

وقتی درباره اهمیت محتوا در وبسایت حرف می‌زنیم، اولین نکته‌ای که به فکرمان می‌رسد قرار دادن مقالات و محتوا های زیاد در وبسایت است. به همین دلیل اگر تاکنون اینگونه فکر می‌کردید باید بگوییم بعد از این مقاله طرز فکر شما در این باره به کلی تغییر می‌کند. محتوا یکی از مهم‌ترین ارکان وبسایت و کسب و کار شما است که باید خیلی به آن اهمیت دهید.

وقتی شما یک محتوا در سایتتان قرار می‌دهید این محتوا نشانه هویت سایت شما است و گوگل شما را با این محتوا ها می‌شناست و هرچه محتوا با ارزش تر باشد نزد گوگل با ارزش بنظر می‌رسید. برای این که بتوانید یک محتوای با ارزش تولید کنید، باید به نکات و فاکتورهایی توجه داشته باشید که ما در این مقاله آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

در این مقاله به سوالات متداول شما در خصوص : اهمیت محتوا در وبسایت، اهمیت تولید محتوا در کسب و کار، چرا باید تولید محتوا را جدی بگیریم، چرا تولید محتوا در وبسایت اهمیت دارد، مهارت تولید محتوا چیست و … کمک میکنیم تا به بهترین جواب برسید.

محتوای وب سایت شما همیشه باید با تحقیقات بازار مناسب شروع شود. ابتدا، شما باید مشتریان با ارزش بالا (HVC) خود را تعیین کنید و پرسوناهایی را برای وب سایت خود تعریف کنید. سپس باید تعیین کنید که چگونه آنها را هدف قرار دهید. شعارها و شعارهایی که مشتری محور هستند (یعنی بر نیازها و خواسته های مشتری تمرکز دارند) برای جلب توجه مشتریان احتمالی شما ضروری هستند.

شعارهای شما باید یک پیشنهاد ارزش واضح ارائه دهند و شامل یک فراخوان موثر برای اقدام باشند. کلید یک وب سایت موفق داشتن محتوای واضح، مرتبط و غنی از کلمات کلیدی است که پیام درست را با قدرت و قانع ارائه دهد. محتوای وب سایت شما باید مخاطبان شما را هدف قرار دهد، آنها را درگیر کند و آنها را متقاعد کند که اقدام به خاندن کند.

اهمیت محتوا در وبسایت

اهمیت محتوا در وبسایت

کپی رایتینگ در مقابل کپی رایت

از آنجایی که محتوای خوب برای موفقیت وب سایت شما بسیار مهم است، به استخدام یک کپی رایتر حرفه ای برای ارائه نسخه های حرفه ای برای وب سایت خود فکر کنید. کپی رایتینگ فرآیند تولید محتوای حرفه ای برای اهداف بازاریابی است. نباید با کپی رایت اشتباه گرفته شود – فرآیند به دست آوردن حق نسخه برداری یا حمایت قانونی برای محتوای منحصر به فرد شما (معمولاً توسط یک وکیل مالکیت معنوی انجام می شود).

ایمن سازی هر دو سرویس ایده خوبی است. پس از سرمایه گذاری در کپی رایتینگ حرفه ای، توصیه می شود که آن را در اداره ثبت اختراع ایالات متحده کپی رایت کنید . همچنین می‌توانید برای برخی از موفق‌ترین شعارها و شعارهای خود، برای علائم تجاری اقدام کنید.

ویدئوها و سایر محتوای بصری

محتوای موثر همیشه به شکل متن در نمی آید. ویدئوهای موجود در وب‌سایت‌ها  در حال تغییر نحوه ارتباط پیام‌های مهم هستند. بازدیدکنندگان وب سایت انتظار دارند اطلاعات مورد نیاز خود را بدون تلاش به دست آورند. ویدیوهای سفارشی راهی عالی برای جذب مخاطبان و ارسال پیام‌های مهم در قالبی است که به تلاش کمتری نسبت به خواندن حجم زیاد متن نیاز دارد. علاوه بر این، تصاویر، اینفوگرافیک ها، نمودارها و ارائه های تعاملی اغلب برای توضیح مفاهیم دشوار و کمک به کاربران در تصمیم گیری استفاده می شوند.

طراحی موثر پیام شما را تقویت می کند

“یک تصویر ارزش هزار کلمه است.” در طراحی وب، این امر به ویژه مورد توجه است، زیرا برداشت های اولیه بسیار مهم هستند. آمار نشان می دهد که وب سایت شما معمولاً بین یک تا پنج ثانیه فرصت دارد تا بازدید کننده وب سایت شما را حفظ کند. این زمان برای خواندن و پردازش هر محتوا به سختی کافی است. این به این معنی است که شما باید روش های دیگری را برای حفظ توجه بازدیدکننده پیدا کنید یا آنها را در وب سایت دیگری از دست بدهید. اینجاست که طراحی و ظاهر وب سایت شما مرتبط است.

این اولین تصور را ایجاد می کند، توجه را به خود جلب می کند و بازدید کننده شما را به خواندن و پردازش برچسب های شما، فرو رفتن در وب سایت شما و در نهایت کمک به تصمیم گیری خرید با اطمینان کمک می کند. طراحی موثر در هماهنگی با نسخه شما کار می کند. از پیام های شما پشتیبانی می کند، آن را تقویت می کند و به شیوه ای بصری و آسان برای پردازش ارائه می دهد، به مشتریان خود اجازه می دهد تا با وب سایت شما در سطح عمیق تری ارتباط برقرار کنند.

طراحی خوب همچنین برند شرکت شما را تقویت می کند و تصمیمات خرید را تسهیل می کند. طراحی باید همگام با برند و محتوای شما کار کند تا بر نقاط قوت و ارزش های اصلی کسب و کار شما تأکید کند و در نهایت کاربران را به اقدام هدایت کند. برخی از موارد را حتما دنبال کنیدروندهای فعلی طراحی وب سایت طراحی وب موثر چیزی بیش از یک وب سایت زیباست.

طراحان وب حرفه ای باید در تمام جنبه های طراحی، از روانشناسی رنگ و وضوح صفحه گرفته تا الزامات دسترسی و تایپوگرافی، به منظور درگیر شدن، هیجان انگیز بودن و الهام بخشیدن به آن، توجه داشته باشند. طراحان وب خود را به چالش بکشید و از آنها بخواهید که منطق طرح هایی را که تبلیغ می کنند توضیح دهند. از پرسیدن سوال نترسید.

اهمیت محتوا در وبسایت

اهمیت محتوا در وبسایت

از عکس های استوک در وب سایت خود اجتناب کنید

تا حد امکان از عکاسی استوک خودداری کنید . ممکن است فکر کنید یک عکس استوک برای وب سایت شما مناسب است، اما احتمالاً هزاران وب سایت دیگر از تصویر دقیق استفاده می کنند. هیچ چیز به اندازه عکس های حرفه ای و اصلی از محصولات، مشتریان، تیم و امکانات شما، کسب و کار شما را تکمیل و نشان نمی دهد.

عکاسی سفارشی باعث می شود که وب سایت شما در بین بقیه متمایز شود و آنها اعتبار می بخشند و در سطح شخصی با بازدید کننده ارتباط برقرار می کنند. استفاده از عکاسی سفارشی این فرصت را نیز فراهم می کند تا پیام بازاریابی و نام تجاری خود را در عکس ها بگنجانید. این امر قدرت بازاریابی وب سایت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

چرا باید تولید محتوا را جدی بگیریم ؟

احتمالاً اصطلاح بازاریابی محتوا را شنیده اید اما ممکن است مطمئن نباشید که چه معنایی دارد. بازاریابی محتوا شامل ایجاد و به اشتراک گذاری رسانه و انتشار محتوا به منظور جذب مشتری است. این اطلاعات را می توان در قالب های مختلفی ارائه کرد، از جمله پست های وبلاگ، اخبار، فیلم ها، مقالات سفید، اینفوگرافیک ها، مطالعات موردی، راهنماهای نحوه کار، عکس ها و غیره.

بازاریابی محتوا یکی از بهترین روش ها برای بازاریابی وب سایت شما است. کسب و کار. ارسال اطلاعات مرتبط، ارزشمند و مکرراً به روز شده در وب سایت شما، بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) را تقویت می کند. به شما کمک می کند تا به عنوان یک متخصص شناخته شوید و به شما امکان می دهد با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. همه مزایای بی‌ارزش برای هر کسب‌وکاری هستند.

اهمیت محتوای وب سایت

یکی از مزایای انتشار محتوای خوب این است که باعث افزایش تعداد افرادی می شود که وب سایت شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می کنند. موتورهای جستجو عاشق محتوا هستند، به خصوص محتوایی که اغلب به روز می شوند، و اگر می خواهید افراد را به سایت خود جذب کنید، ارائه محتوایی که مردم می خواهند ببینند بسیار مهم است. به طور مشابه، وظیفه یک موتور جستجو یافتن محتوا برای مشتریان خود است.

موارد زیر را در نظر بگیرید: چند صفحه با جزئیات محصولات و خدمات شرکت خود در وب سایت خود دارید؟ احتمالا تعداد محدودی دارید. به عنوان مثال، در یک وبلاگ، می توانید هر روز محتوای تازه و مرتبط اضافه کنید. هر صفحه محتوای اضافی به طور بالقوه یک نقطه ورودی جدید (صفحه فرود) برای وب سایت شما است. بسیاری از شرکت ها به دنبال روابط نزدیک با مشتریان خود هستند. عاقلانه است که اطلاعات مرتبط و مفید را در قالب پست های وبلاگ، مقالات یا کاغذهای سفید در وب سایت خود قرار دهید.

این امر باعث می شود مشتریان بالقوه شما را به عنوان یک متخصص در صنعت خود ببینند و تمایل بیشتری به انجام تجارت با شما داشته باشند. هنگامی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنید، خطوط ارتباطی قابل اعتمادی را با مشتریان خود ایجاد می کنید و در این فرآیند اعتبار ایجاد می کنید.

اهمیت محتوا در وبسایت

اهمیت محتوا در وبسایت

از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ محتوا استفاده کنید

یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ محتوا و ایجاد ترافیک از طریق رسانه های اجتماعی است. برای استفاده بیشتر از محتوای خود، باید از قدرت رسانه های اجتماعی استفاده کنید. برای بهترین نتایج، محتوای شما باید از طریق سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و +Google پخش، توزیع و تبلیغ شود.

اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در سئو را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به قسمت آموزش سئو اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب