تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور

چکیده مقاله

دو برنامه شگفت‌انگیز که هنرمندان به شدت از آنها استفاده می‌کنند، Adobe Photoshop و Illustrator هستند. این دو برنامه شباهت‌های زیادی دارند اما تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور چیست ؟ – فتوشاپ بر اساس پیکسل است در حالی که ایلاستریتور با استفاده از وکتور کار می کند. چه زمانی از فتوشاپ استفاده کنیم ؟  چه زمانی […]

دو برنامه شگفت‌انگیز که هنرمندان به شدت از آنها استفاده می‌کنند، Adobe Photoshop و Illustrator هستند. این دو برنامه شباهت‌های زیادی دارند اما تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور چیست ؟ – فتوشاپ بر اساس پیکسل است در حالی که ایلاستریتور با استفاده از وکتور کار می کند.

تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور

چه زمانی از فتوشاپ استفاده کنیم ؟ 

چه زمانی از فتوشاپ استفاده کنیم.
فتوشاپ نرم افزار ویرایش عکس استاندارد صنعتی است و برنامه کاربردی برای همه چیز، از تغییرات کوچک روتوش گرفته تا هنر عکس جذاب. فتوشاپ جایی است که ویراستاران عکس‌ها را برش می‌دهند، ترکیب عکس را تنظیم می‌کنند. یا نور را درست می‌کنند و هر موضوعی را که قابل تصور است به بهترین شکل ممکن می‌سازند. همچنین اینجا جایی است که هنرمندان ماهر می‌توانند کلاژ و ترکیب عکس ایجاد کنند، تصاویر را با هم لایه‌بندی کنند، و تصاویر اصلی را از فایل‌های عکس مختلف بسازند.

تصاویر فتوشاپ گرافیک شطرنجی هستند. بر خلاف تصاویر برداری، آنها مبتنی بر پیکسل هستند. تصاویر شطرنجی رنگ‌ها و سایه‌های دقیق‌تری نسبت به تصاویر برداری دارند، و تمایل دارند بافت‌های دقیق و ویرایش‌های دقیق را بهتر از گرافیک‌های برداری انجام دهند.

تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور

چه زمانی از ایلاستریتور استفاده کنیم ؟

ایلوستریتور یک اپلیکیشن طراحی گرافیکی است. طراحان گرافیک از Illustrator برای ایجاد گرافیک برداری استفاده می کنند . تصاویر برداری و گرافیک‌ها از نقاط، خطوط، اشکال و منحنی‌ها بر اساس فرمول‌های ریاضی به‌جای تعداد پیکسل‌ها ساخته می‌شوند و بنابراین می‌توان با حفظ کیفیت تصویر، آن‌ها را کوچک یا بزرگ کرد. بنابراین، آثار هنری وکتور می‌توانند با اندازه‌های مختلف – بزرگ‌تر یا کوچک‌تر – بدون از دست دادن جزئیات مناسب باشند.

هنر وکتور می‌تواند روی همه چیز از بنرهای عظیم گرفته تا کارت‌های ویزیت به اندازه کیف پول و هر چیزی در بین آن‌ها ظاهر شود. این باعث می شود ایلوستریتور یک برنامه بسیار خوب برای گرافیک هایی باشد که قرار است روی تابلوها یا بنرها چاپ شوند.

با قلم مو و جوهر مجازی ایجاد کنید.

طراحانی که از Illustrator استفاده می کنند، می توانند با استفاده از قلم و ابزارهای طراحی دیجیتال ، گرافیک و تصاویر را به صورت دست آزاد ایجاد کنند . شهود و سبک شخصی یک هنرمند دارایی قدرتمندی برای ایجاد تصاویر متمایز است و Illustrator به هنرمندان اجازه می دهد تا با قلم موها، قلم ها، جوهرها و سایر ابزارهای قدرتمند مجازی بر روی سطوح مختلف دیجیتال خلق کنند.

تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور

چه زمانی از ایلوستریتور و فتوشاپ با هم استفاده کنیم ؟

اولین تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور این است که هر دو بخشی از Adobe Creative Cloud هستند و برای کار با هم طراحی شده اند. فایل‌های فتوشاپ می‌توانند دارایی‌های ساخته شده در ایلاستریتور را بگنجانند و یک تصویر ایجاد شده به عنوان فایل برداری را در یک فایل شطرنجی ادغام کنند. و عکس آن نیز صادق است – یک پروژه طراحی گرافیکی در Illustrator به راحتی می تواند در یک پروژه عکس بزرگتر در فتوشاپ قرار بگیرد. با دیگر برنامه‌های Creative Cloud، حتی ویرایش ویدیو یا انیمیشن می‌تواند بخشی از یک فضای کاری دیجیتال باشد.

پیوند فایل ها برای تغییرات آسان

سازندگان می توانند فایل های Illustrator را به فایل های فتوشاپ پیوند دهند. این بدان معنی است که دو فایل از نظر فنی مستقل هستند، اما همه چیز در یک فایل Illustrator در یک فایل فتوشاپ نشان داده می شود.

به عنوان مثال، یک سازنده می‌تواند یک گرافیک برداری در Illustrator بسازد. و آن را به فایل فتوشاپ شخصی که یک تی شرت خالی پوشیده است پیوند دهد.از آنجایی که فایل‌ها پیوند دارند، تغییر در فایل Illustrator نیز در فایل فتوشاپ نشان داده می‌شود که به وکتور ارجاع می‌دهد. بنابراین اصلاح گرافیک وکتور Illustrator باعث تغییر تصویر در فایل فتوشاپ نیز می شود.

تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور

سازندگان می توانند این کار را با چندین فایل انجام دهند. برای مثال، صفحات وب فروشگاه‌های DIY می‌توانند تی‌شرت‌ها، لیوان‌های قهوه، برچسب‌ها و سایر کالاها را نشان دهند که همگی نشان‌واره یکسانی دارند . تصاویر فتوشاپ کالا همگی می توانند به همان فایل Illustrator که لوگو در آن قرار دارد ارجاع دهند. این همچنین برای ایجاد اسناد یا الگوهای چند صفحه ای که همگی باید از گرافیک یکسانی مانند لوگو استفاده کنند مفید است.

اگر شما هم از تفاوت فتوشاپ و ایلاستریتور نکاتی را مد نظر دارید خوشحال میشیم در دیدگاه های وبسایت با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل داشتید نکات کلیدی و جذاب دیگر در فتوشاپ و برنامه های گرافیکی را مطالعه کنید پیشنهاد میکنم به وبلاگ آموزش فتوشاپ اول باش مراجعه کنید.

سیاوش احمدی
مدرس: سیاوش احمدی Siavash Ahmadi

سیاوش احمدی هستم، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی نرم افزار و مدیر وبسایت اول باش. از سال 98 تمرکز خود را بر روی مباحث روز سئو و بهینه سازی سایت قرار داده و پس از کسب تجربه و دانش ارزشمند تصمیم گرفتم تا ثمره آن را با دیگران به اشتراک بگذارم.

همکاری با وبسایت هایی مانند لپتاپیفای ، نیناکالا ، ریگا و... به من آموخته است که هرچه بیشتر دانش خود را عرضه کنی اشتیاق بالاتری برای یادگیری خواهی داشت.

  • AI: سلام انسان، من یک ربات چت با هوش مصنوعی GPT هستم. هر چیزی از من بپرس!

تفکر هوش مصنوعی ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه مطلب
  • AI: سلام انسان، من یک ربات چت با هوش مصنوعی GPT هستم. هر چیزی از من بپرس!

تفکر هوش مصنوعی ...